Sıvı Fondöten

Karşınızdakinin makyajının nasıl bu derece mükemmel göründüğünü merak ettiniz mi? Her şey kusursuz bir zemin oluşturmakla başlar. Makyaj konusunda mükemmeliyetçi iseniz, muhtemelen saatler harcıyorsunuzdur. Eğer kullandığınız makyaj altı baz mükemmel değilse, bundan sonraki bütün çabanız boşa gidecektir. O zaman şimdi, sıvı fondöten ve nasıl uygulayacağımızı inceleyelim.

Sıvı Fondöten Malzemeleri

Sıvı Fondöten1. Makyaj Altı Baz; Bazlar hakkında yeterince konuşulmuyor. Ama çok önemliler. Bazlar fondötenin kolayca ve mükemmel bir şekilde uygulanabilmesinin yanı sıra, makyajın daha uzun süre dayanmasını da sağlarlar.

2. Daha Önceden Seçtiğiniz Fondöten; Cilt tipinize uygun bir ürün seçin. Yağlı bir cildiniz varsa muhtemelen su bazlı bir ürün size daha iyi gelecektir. Cildiniz kuru ise cildinizi nemlendirecek bir ürün tercih edin.

Sıvı Fondöten Nasıl Sürülür

1. Cildinize Makyaj Altı Baz Sürün

Makyajınızın uzun sürmesini istiyorsanız, bu önemli bir adımdır. Hiç kimse makyajının 1 saat sonra uçmuş olmasını istemez. Makyaj altı bazını, yüzünüzde porların en çok olduğu alana uygulayın. Genellikle sorun olan alanlar, burun ve çevresindeki bölgeler ile gözaltlarıdır.

2. Fondöteninizi Sürün

Fırça

Fondöten fırçanızı seçin. Fondöten uygulamasının çeşitli yolları vardır. Fırça kullanmanızı öneririz. Çünkü daha kusursuz sonuç verecektir. Düz bir fırça kullanırsanız, size tam bir kapatma sağlar. Bununla birlikte daha doğal bir görünüm istiyorsanız, orta dereceli bir kapatma için parlatıcı fırçası tercih edin. Fondöteninizin kusursuz görünmesini istiyorsanız, ürünü cildinize dairesel hareketler eşliğinde, parlatıcı bir fırça ile uygulayın.

Güzellik Mikseri

Cildinizin mükemmel görünmesini istiyorsanız, güzellik karıştırıcısı fırça yerine kullanılabilecek en iyi alternatiftir. Yüzünüzün her tarafına, noktalar halinde fondöten sürün. Daha sonra ürünü nemli bir güzellik karıştırıcısıyla karıştırın. Harmanlama işlemi için, zaman ayırın ve sabırlı olun. Ürünün düzgün bir şekilde dağıtıldığında emin olun.

Makyaj Süngeri

Makyaj süngeri güzellik karıştırıcısının eski versiyonudur. Fondöteni cilde uygulamak için kullanılır. Fırçalara oranla kullanılabilecek çok daha ucuz bir alternatiftir. Makyaj süngerini hafifçe yüzünüze vurarak fondöteninizi yaymaya başlayın. Yüzün ortasından başlayıp, dışa doğru ilerleyin. İstediğiniz kapatmayı elde edinceye kadar bu işleme devam edin.

Parmaklar

Doğal olun! Yüzük parmağı iyi bir dağıtma sağlamak için idealdir. Yine de eğer yağlı bir cildiniz varsa parmaklarınızı kullanmayın. Çünkü parmaklarınızdaki doğal yağlar, yüzünüze yayılabilir. İşlemden önce ellerinizi güzelce yıkayın.

Parmaklarınızı kullanmak, eğer fondöten uygulama konusunda acemi iseniz sizin için en iyi seçenek sayılabilir. Yüzün geniş bölgelerinde fondöteni yaymak için tüm parmaklarınızı kullanın. Böylece fondötenin, kırışıklar içine yerleşmesine de engel olursunuz.

Yüzünüzde kalan fazla fondöteni bir kağıt mendil kullanarak silin. Böylece ürünün yüzünüzde katman oluşturması önlenir. Burun ve göz çevresindeki bölgelere özellikle dikkat edin. Fondöten uyguladıktan sonra bir süre bekleyin, böylece yüzünüze diğer ürünleri sürmeden önce fondötenin iyice oturmasını sağlarsınız.

Bundan sonraki aşamada aydınlatıcınızı, allığınızı uygulayın.

Bütün malzemeleri uyguladıktan sonra makyajınız bitmiş sayılmaz. En son olarak toz pudra sürün ve makyajınızı yüzünüze sabitleyin. Yoksa bu kadar uğraştığınız makyajınız yüzünüzden uçup gidecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.