Ruj Kullanımın da Dikkat Edilmesi Gerekenler

  1. Ruj sürmeden önce dudaklarınızın temiz olmasına dikkat ediniz. Tıpkı yüzünüze makyaj kullanmadan önce yüzünüzü temizleyip yüzünüzü makyaja hazır hale getiriyorsanız; aynı şeyi dudaklarınız için de yapmanız gerekir. Ruj süreceğiniz zaman önceki ruj kalıntılarını iyi bir şekilde silin ve ardından peeling uygulayarak dudaklarınızı ölü deriden arındırın. İşte şimdi dudaklarınız ruj sürmeye hazır halde. Güzel bir görünüm için her ruj kullanımında önce düzenli olarak uygulayınız.
  2. Makyaj yaparken cilt renginizle uyumlu olacak bir ruj kullanınız. Eğer dudaklarınızı ön plana çıkarmak ve dudak şeklinizi belirginleştirmek istiyorsanız, göz makyajınızı daha minimal yapmayı deneyiniz. Bu saye de istediğiniz sonucu alabilirsiniz.
  3. Ayrıca ruju kullanmadan önce cilt tonunuza uygun rengi bulmuş olun. Çünkü farklı cilt tonlarında farklı ruj renkleri daha iyi durabilir. Bunu deneyerek güzel sonuçlar alabilirsiniz.
  4. Primer kullanımı da çok önemlidir. Çünkü primer, rujun dudaklarınız da pürüzsüz bir görünüme sahip olmasını sağlar ve rujunuzun daha iyi oturmasına yardımcı olur.
  5. Ruj sürerken iyi bir görünüme sahip olmanızın püf noktası, ruj sürmeye dudaklarınızın ortasından başlayarak dışa doğru sürmeye devam edin.
  6. Dudaklarınıza her gün ruj sürmekten kaçının. En az bir günlük ara verin. 1 gün doğal haliyle kalmalarına müsaade edin. Bu zaman içerisin de dudaklarınıza peeling uygulayıp nemlendirme işlemi yapmanız yeterli olacaktır.

Ruj KullanımıEğer ruj kullanmak istiyor ve alerjik durumlar ile karşılaşıyorsanız kendiniz de evde kolaylıkla yapabileceğiniz ruj tariflerini denemelisiniz. Elbette evde ruj yapmak için kullanacağınız ürünlere karşı alerjinizin olduğuna veya cildinizi tahriş edebilme ihtimaline karşı öncelikle bir uzmana başvurun.  Peki, evde ruj nasıl yapılır? İşte sizin kolaylıkla yapabileceğiniz ve gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz ruj tarifi.

Ruj Nasıl Yapılır?

Rujun nasıl yapıldığına geçmeden önce gerekli olan malzemeleri söyleyelim ve daha sonra bu malzemeler ile nasıl bir karışım elde edeceğinizi açıklayalım.

Malzemeler:

* Kullanmadığınız veya yedek bir dudak nemlendiricisi
*Ruju içinde muhafaza edeceğiniz kapaklı bir kap
*Kullanmadığınız veya yedekte olan bir göz farı
*Karıştırmak için orta boy bir kap
*Saç kurutma makinesi

Yapılışı:

Öncelikle karıştırma kabınızı alın ve içerisine nemlendiricinizin tümünü boşaltın. Saç kurutma makinesinden yardım alarak,  bu nemlendiriciyi iyice eritin ve bu işlemi yaptığınız esnada diğer bir taraftan kaşık veya çırpıcı ile kremi karıştırın.  İstenen karışımı elde etmeniz için önemli olan dudak nemlendiricisi,  iyice eritmiş olmanız gerekir hatta hafif sıvı hale gelmiş olmalı.

Üzerine yapmak istediğiniz rujun rengi hangisi ise,  o renkte ki farı ilave ediniz.  Ancak bu tarifi uygularken çok dikkat etmeniz gereken bir nokta,  farı kırarak krem içerisine karıştırmayınız.  Toz haline getirmek sizin için zor görünebilir. Fakat farı kazıyarak toz haline getirebilmeniz mümkün. Eğer elde etmek istediğiniz ruj tonuna ulaştıysanız far dökme işlemini bitirebilirsiniz.  Daha sonra kremi ve farı iyi bir şekilde karıştırın.
Tekrar saç kurutma makinesi ile karışımı ısıtın.  Ruju muhafaza etmek için hazırlamış olduğunuz kabın içine dökün ve oda sıcaklığında soğumaya bırakın.  1-2 gün sonra ruju kullanmaya başlayabilirsiniz elinize sağlık.

Tüm kozmetik ürünlerini almadan önce dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta var. Ruj yapmak için kullanacağınız ürünlerin merdiven altı ürünler olması sağlığınıza ciddi zararlar verebilir. Bu yüzden sahte ve ucuz mallardan kaçının. Bilmediğiniz ve daha önceden adını çok az duymuş olduğunuz ürünleri ancak bir uzman tavsiyesi ile almanız gerekir aksi takdir de yapmış olduğunuz ruj dudaklarınızı tahriş edebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.