Hidrokinon Nedir

Hidrokinon özellikle son yıllarda çok fazla kullanılan çiller yaşlanma noktaları ve diğer renk değişiklikleri ve kullanılan özel bir kozmetik ürün olarak bilinmektedir. Hidrokinon’un ürün olarak kremlerin içerisinde kullanıldığını biliyoruz. Cildin kırık olmayan bir bölümünü az miktarda uygulayabilirsiniz. Herhangi bir sıkıntı ondan 24 saat bekledikten sonra spot testi yapmak çok önemlidir. Cilt kırmızı, kaşıntılı veya kabarcıklar oluştu ise, yoksa bu durumda alerjik reaksiyon göstermiş durumdadır ve kesinlikle kullanılmaması gerekmektedir. Hiçbir reaksiyon yoksa, cildin renksiz bölgelerini yıkayabilir ve kurutabilirsiniz. Bunları yaparken de çok ciddi anlamda dikkatli şekilde hareket etmek gerekmektedir.

Hidrokinon Nasıl Kullanılır?

HidrokinonBu kremi kendine masaj yapılarak kullanabilirsiniz. Kullanıcılar bu uygulamaları yaptıktan sonra, daima ellerinizi yıkamaları özellikle, gözler gibi hassas bölgelerin, hidrokinon girmesinin önüne geçmeleri gerekmektedir. Potansiyel olarak ciddi yan etkileri önlemek için bireylerin kesinlikle paket üzerindeki talimatları veya sağlık uzmanından almış oldukları talimatlara uygun olmaları gerekir. Aksi taktirde daha sıkıntılı durumlar ortaya çıkabilir. Ancak dediğimiz gibi ağırlıklı olarak, çatlama, ciltte kuruluk için bu tarz şeyleri tamamen kurtulmanızı sağlayan özel bir üründür. Bu krem kanser ile bir bağlantısı olduğu gerekçesiyle birçok ülkede yasaklanmış bulunmaktadır. Aslında ciddi pigment üreten hücrelerinde içeriğini yapmak için gerekli olan enzimi bozarak çalışmaktadır. Bu yüzden dolayı da kanser türleri ile ilişkili DNA’da mutasyona neden olabileceğini göstermektedir. 

Hidrokinon Kullanımı

Buna ek olarak şunu da bilmek gerekir kandaki yüksek civa seviyeleri ve aquanose ile ilişkisi bilinir. Rengi değişikliğini oluşturan bir durumdur. Bu yüzden dolayı da, son zamanlarda özellikle kullanılması çok fazla tavsiye edilmemektedir. Ancak hidrokinon kremlerinin alternatifleri bulunmaktadır. Kojik asit, arbutin jeli hafifletmek için kullanabilecek diğer yöntemler olarak bilinmektedir. Sonuç olarak kojik asidin kullanımı ile de aynı şekilde sonuç alınabilmektedir. Ayrıca, hidrokinonun tahmin edilen ve bilinen kötü sonuçlarının da önüne geçilmesinin de sağlanabileceği dile getirilmektedir. Böylece sizler de çok daha sağlıklı şekilde geri dönüşler alabilirsiniz. Bu tarz ürünlerin kullanımında, gereken hassasiyet gösterilmesi gerekir. Çünkü, çok ciddi anlamda olumsuzluklar da gösterme durumu olabilmektedir. Bunlara çok büyük hassasiyet göstermek gerekmektedir. Aksi takdirde olumsuzluklarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.