Hafif Makyaj

Kadınlar kusursuz bir dış görünüşe sahip olmak için pek çok farklı yöntem kullanmaktadır. bu yöntemlerin başında makyaj gelir. Kusursuz makyaj için fondöten, ruj, allık, far, vb. birçok makyaj ürünü ile birlikte farklı makyaj çeşitleri de kullanılır. Porselen makyaj, hafif makyaj vs. bunların bazılarıdır. Bu makyaj teknikleri ile harikalar yaratabilirler.

Hafif MakyajHafif makyaj, genellikle günlük makyaj olarak yaz günlerinde yapılacak parti, kına ve düğün gibi ortamlar da makyajın bozulma ihtimalinden dolayı tercih edilir. Hafif makyaj  teni yoğun bir şekilde kapatan makyajın aksine doğal görünen ve ten üzerinde katman ağırlığı hissedilmeyen makyajdır. Ayrıca, zamandan tasarruf etmek için de tercih edilir.

Makyaj yaparken profesyonel olmanıza ve makyajla ilgili fazla bilgiye gerek bırakmayan hafif makyaj, yaklaşık olarak sadece 15-20 dakika sürer.

Hafif Makyaj Nasıl Yapılır

Göz kapağının üzerine ten rengi ile aynı tonlarda bir far uygulamasından sonra kahverengi tonlarda far göz bitiminden göz bebeğine doğru hafifçe yayılarak sürülür. Far ile uyumlu olması için eyeliner fırçasına kahverengi fardan kirpik diplerine çok ince sürülürse, dikkat çekici gözler ve yaptığınız makyaja uygun en doğal eyeliner uygulaması yapılmış olur.

Günlük Makyaj Nasıl Yapılır

Ten rengine uygun olarak seçilen pastel tonlar doğal ve çekici durmasını sağlar. Su bazlı kapatıcı özelliği bulunan ve fazla yoğun olmayan kapatıcılar kullanılmalı ve BB kremleri tercih edilmelidir.  Eğer gözlerin daha büyük görünmesini istiyorsanız gözün iç kısmına beyaz ya da ten rengine çok yakın olan göz kalemi uygulanabilir.

Allık çok hafif bir renk olmalıdır. Sadece elmacık kemiklerin üzerine, çok hafif pembe renk ya da hafif şeftali rengi kullanılabilir. Açık tenli bayanlar, açık pembe tonlarını, koyu ten rengine sahip bayanlar şeftali rengi tonları kullanmalıdır. Hafif makyaj yapılacaksa en önemli adım ten makyajıdır, hafif  makyajın yapımında  genellikle su bazlı fondöten veya renkli nemlendirici tercih edilir.

Dudak Makyajı Nasıl Yapılır

Hafif Makyaj için dudak renginde veya tonlarında ruj ile dudaklar renklendirilir. Hafif dudak makyajında dudakları kalem ile çerçeve yapma gerek kalmaz. Canlı ve doğal bir ruj kullanılmalıdır. Genellikle uçuk pembe ya da uçuk şeftali tonları, doğal tonlar arasındadır.

Bu tonları allıkla uyumlu olarak seçilmelidir, Simli rujlardan uzak durulmalı. Dudak matlaştırıcı bazların kullanımı, dudaklara sürülen rujları uzun süre doğal gösterir. Kullanılan tüm malzemelerin mineral içermesine dikkat edilmeli. Mat dudaklar için, rujun üzerine bir kat pudra sürebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.