Cilt Lekelerinde Kojik Asitin Faydaları

Cildin beyazlamasının sağlanması isteniyor ise kojik asit oldukça etkili olacaktır. Birden fazla tüketici kişiler çiller ve diğer can sıkıcı lekelerden kurtulmak oldukça basittir. Kojik asit kullanılması ile kısa zaman içerisinde bu lekelerden kurtulma sağlanır. Kozmetik ürünlerin pazarlandığı piyasa içerisinde kojik asit içermekte olan birden fazla ürün yer almaktadır. Sizlerde kullanacağınız ürünlerin bu yönde olmasına özen gösterebilirsiniz. Cilt üzerinde kullanılması durumunda ise melanin miktarını azaltacaktır.

Cilt LekeleriKojik asit ilk olarak 1989 yılında Japonya’da bulunmuştur. Japon bilim adamlar, pirinç ve soya gibi doğal ürünlerin içerisinde bu maddeden bulmuştur. Artık günümüzde ise ülkemizde birden fazla güzellik ürünü ve kullandığımız sabunlar dahil kojik asit içermektedir. İnsanlarda yüzlerindeki deri renginin daha aydınlık görünüm kazanması için bu ürünleri kullanır. Tabi ki burada melazma kahverengi cilt lekelerini çevirmek amacı ile renk değişimlerine imkan sunar.

Kojik asit uygulamasından sonra cilt üzerinde yanma ve batma hissi ortaya çıkabilir. Hassas bir cilde sahip olunması durumunda cilt üzerinde tahrişlere yol açacağından, kullanım miktarının dozunun ayarlanması önemlidir. Antioksidan ve antibakteriyel özellikleri olmasından dolayı da, uzun süre cildin taze kalmasını sağlamaktadır. Birden fazla dermatolog tarafından da akne tedavisinde koojik asit uygulamasını reçete etmektedir. Piyasa içerisinde hemen hemen her yerde ulaşılabilir olan kojik asit uygulamasına dikkatli davranmalısınız. Uygulama sırasında göz ve ağız ile temas edilmemesinden kaçınılmalıdır. Yine uygulamadan sonraki süreç oldukça önemlidir. Cilt üzerinde soyulma işlemi sonrasında güneş ışınlarından uzak tutulması gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.