CİLT LEKELERİ İÇİN KREM

Cilt lekelerini kontrol altında tutmak, lekelerin yayılmasını önlemek ve ciltte lekelere sebep olan güneş ışınlarından korunmak için üç temel cilt bakım ürünü türü vardır. Hepsini güvenle kullanabilir ve talimatlar doğrultusunda hareket ederseniz, en iyi sonucu alabilirsiniz.

CİLTTE LEKELERİNE SEBEP OLAN GÜNEŞ VE DİĞER KAYNAKLILEKELERİ AZALTMAK İÇİN ÜÇ ANA ÜRÜN ÇEŞİDİNİZ ŞUNLARI İÇERMELİDİR:

Cilt lekelerinizde mevcut, cilt pigmentini silen eksfoliye ürünler.

Cilt lekelerinizde, lekelerinin daha ileri zamanlarda kararmasını önlenmeye yardımcı olmak için cilt pigmenti üretimini düşüren ürünler.

Rahatsız edici güneş lekelerinin neden olduğu, UV ışınlarını engelleyen geniş spektrumlu güneş koruyucular.

Cilt Lekeleri İçin KremDermatolojik uygulamalarda, cilt lekelerini kontrol etmek isteyen hastalar için, bir cilt bakımı rutini oluşturulur. Genellikle bu tür cilt bakım ürünleri, kapsamlı ve güçlü bir cilt bakım rutinine dâhil edilir.  Bu rutine uyulması halinde, cilt lekelerinden mustarip olan kişilerin ciltlerinin, daha genç, parlak ve pürüzsüz görünmesi son derece mümkündür. Dermatolojik çalışmalar cilt lekeleri için krem kullanımında son derece titiz klinik çalışmalar yapmış ve hâlihazırda yapmaya devam etmektedir.

Aşağıda, bunu nasıl yapacağımızın ayrıntıları verilmiştir.

BİRİNCİ ADIM: İSTENMEYEN CİLT LEKELERİNİ SİLMEK İÇİN ÖLÜ HÜCREYİ DÖKECEK EKSFOLİYE ÜRÜNLER KULLANIN.

Eksfoliyecilt bakımı, ciltteki lekeleri veya güneş ışınları kaynaklı lekeleri ağartarak silikleştirmeye yardımcı olur, çünkü lekelerin pigmenti, canlı hücrelerden yukarıdaki ölü hücrelere taşınır. Eksfoliyasyon, ölü hücreleri döker- pigment ve diğer sorunları giderir.

Eksfoliye sadece kaba bir cilt temizleme veya duş süngeri kullanmakla alakalı değildir. İşi yapmak için fiziksel ve kimyasal eksfolasyon kullandığınızda en iyi sonucu alırsınız.

Muhtemelen fizikseleksfolasyona aşinasınızdır. Cildinizdeki ölü hücreleri temizlemek için,sert yüzeyli süngerler veya fırçalar kullanın. Kimyasaleksfoliyasyon daha karmaşıktır. Ölü hücreleri cildinizde tutan yapışkanlığı gevşetmek için AHA ve BHA içerikli kremlerin kullanılmasıgerekir. Ölü hücrelerin yapışkanlığının etkisini azalttığınızda, hücrelerin yenilenmesi daha hızlı bir şekilde oluşur ve işlem daha iyi sonuçlar verir.  Bunu yapmak için, en çok tercih edilen yol: Güvenilir kremlerle, yine güvenilir AHA içerikli cilt lekeleri kremlerinin kombinasyonudur.

Glikolik asit / AHA içerikleriyle, tam  olarakeksfolasyon(ölü deriyi pul pul dökme işlemi) cilt bakım rutinlerine iyi bir örnek teşkil etmektedir. Ölü derinin, ciltteki yapışkanlığını gevşeten, güçlü, profesyonel seviyedeki AHA / glikolik asit birleştirilerek, özel olarak seçilmiş süngerler ve bezlerle sadece doğru miktarda fiziksel eksfolasyon yapılır. Ölü cilt hücreleri ve cilt lekelerindeki pigmentler sulanır ve ovalanır. Böylece cildiniz pürüzsüzleşir, daha genç, daha parlak bir hal alır. Uygulama sonrası, gün boyunca geniş spektrumlu bir güneş kremi sürün. Kahverengi ve istenmeyen cilt lekeleriyle savaşmak için en iyi kremlerle cilt bakımına başlayın.

İKİNCİ ADIM: CİLT LEKELERİNİZİ AĞARTMAK VEYA SİLMEK İÇİN CİLT PİGMENT- SİLİKLEŞTİRİCİ KULLANIN

Siliciler, ya da silikleştirici kremler, pigment üreten melanosit cilt hücreleri tarafından üretilen pigment miktarını gerçekten azaltan ürünlerdir. Aşırı pigment üreten bu hücreler, belli noktalarda toplanırlar. İlk önce pigment üretimini harekete geçiren UV ışınlarından kaçınmanın yanı sıra pigment üretimininbiyokimyasal adımlarını daha çok engellemek için özel maddeler kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için en iyi ürün seçenekleri şunları içerir:

 

RETİNOİDLER:( Cilt lekeleri, cilt kırışıkları üzerinde düzenleyici olan bir maddedir. Kolajen oluşumunu, içerdiği A vitaminiyle destekler, cilt lekelerini silerken, cildin kaybettiği elastikiyet kabiliyetini tekrar kazandırır. Cilt lekelerini silmek için tercih edilen etkili bir maddedir.)

Cilt lekelerini silikleştirmek için en iyi içerikler:retinol içeren ürünlerdir Bunlar, reçetesiz olarak elde edilen, en güçlü retinol seviyelerine sahip,  yoğun gece kremi gibi retinol ürünleridir.Retinoidler ayrıca ölü deri hücresini pul pul döker ve böylece,her türlü cilt lekelerini silikleştirmeye yönelik, nasıl yardımcı olacakları konusunda, iki yönlü bir deneyim kazanırsınız. Ek olarak, bunlar güçlü kollajen üretim stimülatörleri olduklarından, kırışıklıkları ve cilt yaşlanmasının diğer belirtilerini azaltmaya yardımcı olurlar.

 

C VİTAMİNİ:

Cilt lekelerini gidermek için en iyi ürünler, yüksek konsantrasyonlu, stabil, C vitamini içeren cilt bakım kremleridir. Her türlü cilt lekelerini oluşturan pigment üretimini azaltmaya yardımcı olabilirler. Etkisi ilk kullanımlarda, kimyasal ürünlere oranla nispeten hafif olmakla birlikte, C vitamin içerikli ürünlerde, C Vitamini Kırışıklık Karşıtı Tedavi Serumu gibi güçlü bir profesyonel ürünü kullandığınızda, kollajen oluşumunu tetikleme yeteneği gibi diğer anti-aging faydaları da vardır. Ayrıca cildinizi, serbest radikallerin yarattığı ek zararlardan korumaya yardımcı olan mükemmel antioksidanlardır.

 

HİDROKİNON:

Cilt lekelerini ağartan kremler ve losyonlardaki klasik, cilt beyazlaştırıcı bileşenidir. Hertürlü cilt lekesini silikleştirmek ve hatta tamamen çıkarmak için, en iyi sonuçları vermesiyle bilinir ve tercih edilir.

En iyi sonuç için, hidrokinon, retinoidler, AHA (glikolik asit gibi) ve güneş kremi ile kombinasyon halinde kullanılmalıdır. Cilt lekelerinin etkisini azaltmak ve silmek için, en etkili cilt bakım rutini kombinasyonudur.

Dermatolojik tedavilerde, yaz aylarında kaçınılmaz olarak kötüleşen güneş lekelerini, diğer bir deyişle güneş lentijenleri,engellemek için sonbaharda bu içerikle kombine edilmiş ürünler, 4 aylık bir kür programında sıklıkla kullanılır.

HİDROKİNON İÇERMEYEN/ NON-HİDROKİNON-ÜRÜNLERİN CİLT LEKELERİNE KARŞI KULLANIMI:

İçeriklerinde, güneş lentgillerini, her türlü cilt lekelerini silmek, cilt bakım kremlerinde kullanılabilen kojik asit, azelaik asit, meyan kökü ve arbutin gibi diğer cilt ağartıcılar vardır. Güneş kremi, retinoid veyaglikolik asit gibi bir AHA ile kombine edildiğinde en yüksek verimi verirler.

ÜÇÜNCÜ ADIM:  YÜKSEK FAKTÖRLÜ GÜNEŞ KORUMA

Sanılan aksine, sadece yazın değil, yılın 365 günü, tüm dünyadaki UV ışınları güneş lekelerini ve buna bağlı diğer cilt lekelerini yaratır ve koyulaştırır. Evet, cilt lekeleriniz, kışın, Kuzey Kutbu’nda, şafak vakti veya alacakaranlıkta,her türlü etkiye maruz kalmaya devam etmektedir. Kış veya sonbahar aylarında, UVB güneş ışınlarının daha zayıf olduğu doğrudur. Bununla birlikte, UVA ışını ekvatorda, öğle saatinde olduğu gibi yoğun olarak dışarı çıkar ve UVA ışınları,  güneş ve buna bağlı diğer cilt lekelerini çoğaltır.

Bu, gün ışığının olduğu saatlerde, bütün yıl yüksek koruma faktörlü bir güneş kremi kullanmanız gerektiği anlamına gelir. Sabahleyin yeni güne hazır olduğunuzda, yüzünüze ve güneşe maruz kalabilecek cildinizin her bölgesine bu kremleri sürün. Kalıcı çözümler için, talimatlara uygun olarak bu işlemi tekrar tekrar uygulayın. Güvenilir UVA koruması için, etkin madde olarak% 5 veya daha fazla çinko oksit içeren bir ürün seçin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.