C vitamini Cilt Bakımı

C vitamini enflamasyon ve serbest radikaller ile savaş içerisinde olarak kolajen üretmektedir. Bundan dolayı sizlerde cildinizde olumlu düzeyde bir erişim görmek isterseniz, içerisinde C vitamini yer alan kremler ve temizleyici cilt bakım ürünleri kullanın.

C vitaminiGün içerisinde yapılacak kür için atılan adımlar oldukça önemlidir. Fakat güç bakımından yüksek seviyedeki anti-aging adımı tedavideki doğru onarımdır. Nemlendirme, tonik, temizleme ve koruma ürünlerinin her birisi ayrı olacak şekilde kırışıklıklara karşı onarıcı etkisi vardır.

C Vitamini İçeren Kremler

Genel temizleme anlamında kullanılan temizleyici ürünler ve güneş korumalarına kadar kullanılmakta olan birçok ürün C vitamini içermektedir. İnsanlar kendi C vitaminini kendisi diğer canlılara göre üretemediği için alınacak besinlerden elde etmektedir. Ayrıca C vitamini dokular üzerinde uzun zaman kalmayıp, idrar yoluyla vücuttan dışarıya atılmasından dolayı devamlı olarak ihtiyaç duyulmaktadır.

C Vitaminin Cilde Etkisi

Epidermiste, derideki alt tabakadan beş kat daha fazla olacak şekilde C vitamini yer alır. Bu vitaminlerinde birden fazla görevi vardır. Vücuttaki su kaybının önüne geçmiş olduğu gibi, ciltteki bariyer fonksiyonunu da yerine getirmesine imkan sunar. Elastin ve kolajen oluşumunda görev alır. Hareketli olan serbest radikallerin, cilde zarar vermesine imkan tanımaksızın etkisiz duruma getirir. Güneşten gelen yakıcı ışınlara karşı C vitamini koruyucu görev üstlenmektedir. Bununla ilgili birden fazla bulgular vardır. Yüksek dozda alınması durumunda veya E vitamini ile birlikte kullanılmasında çok fazla şekilde fayda sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.