Alpha Arbutin

Cilt lekelerinde yüzde 40 gibi bir oranda giderici bir madde olarak kullanılan Alpha Arbutin Japonlar tarafından keşfedilmiştir. Japonlar kendilerine has beyaz tenlerinin pürüzsüz olması için çözüm yolu olarak kullanılan simge ürünü haline gelmiştir. Genel olarak bakıldığında ise Japonlar dünya kozmetik sektörüne birden fazla şekilde yaptığı araştırmalarıyla kendilerinden söz ettirmişlerdir.

Alpha ArbutinJaponya’da araştırmacı bilim adamları birden fazla bitkiyi inceleme altına almıştır. Elde edilen sonuca göre ‘’bitkisel arbutin’’ ciltteki lekeler üzerinde yüzde 40 gibi oranlarda etkili olduğu keşfedildi. Araştırma dahilindeki çalışmalar Osaka Prefecture Üniversitesi, Kobe Üniversitesi ve Biokimyasal Araştırmalar Laboratuarında yürütülürken, dünya üzerinde arbutinin ciltteki lekelenmelerin tedavi sürecinde etkili ve aynı zamanda da güvenli bir madde olduğu ortaya çıkartıldı.

Cilt Üzerindeki Etkisi

Tamamı ile bitkisel olan arbutin cilt üzerindeki fazla melanini alarak rengi olmayan bir madde ile değişim yapar. Aynı zamanda bir takım enzimlerle de birleşerek fazla tyrosin aksidasyonuna engel olur. Güneş nedeniyle ciltte meydana gelen sivilce, leke ve diğer fonksiyonların cilt üzerine rengini aktaran melanindeki miktarın artırılmasına bağlı şekilde oluşmuş cilt lekelerinin devam etmesine de mani olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.